Replays
StarCraft 2
BroodWar
Heroes of the Storm
Random

Помощ - ТvZ - дълга игра

icotuza 
Някой да ми разясни какво да правя когато играта е по дълга от 15 минути ТвЗ.Зерга излиза с 2 дафлера 5 ултралиски и 20 зерглина и маринките припадат така че все едно се бия с работници *Vader* никакво микро неможе да ми помогне,да не говориме че като ми пребия армията почва да си хваша експове по целия мап и след малко така идва,че дори интрига неможе да има в битката
04.02.2010 16:34
Редактирано от LETALiS на 05.02.2010 13:05

LegendMiStrZzZ 
Ами весели и то доста радйация и избягваш битките докато не станат 10 весела и просто го праиш ЗЕЛЕН :)
04.02.2010 17:05

kpacbo  -  
Илко аз мислех че ще му дадеш съвет да смени расата.. пък ти .. :D

Разпънати такове помагат доста :) защото бият под сварм-а :)
04.02.2010 17:52

LegendMiStrZzZ 
е ти сега защо да го вадя от ФИЛМа му ;)
04.02.2010 18:34

nichy  -   
Убий го преди 15-тата минута?
Или го харасни яко (с дропове например) така, че да е много назад на този етап от играта...
05.02.2010 10:24

StarK 
Абе шибаш му 2-3 нюка, парализираш го от страх, и му влизаш с 8х12 марина директно в мейна, пишеш му die bitch и не му даваш ре!
:D
05.02.2010 10:49

icotuza 
Nichy wrote:
Убий го преди 15-тата минута?

Да бе ама взе да се получава че всяка игра правя само некви all in за да не се стигне до дълга игра.Тея прасета имам чувстовото че са безсмъртни *r3*
05.02.2010 11:22

icotuza 
а и ми е трудно да излизам с повече от 3 контрола маринки,просто не ми го позволява клавиатурата.1,2,3 маринки 4 медици,5 танкове 6 весели 7,8 са супер неудобни и когато ги използвам армията на тези контроли обикновенно изостава много.Зерга идва с 2 облака и ме прегазва *dash*
05.02.2010 11:25

VampY 
Като ги намера игрите на един пич дето стана B+ за отрицателно време и игра кажи-речи само Т vs Z преди 2-3 сезона на iCCup ще ти ги дам да ги видиш не прави игри над 8 минути и цепи мрака с бункер ръшове , вълчар харас и к'во ли още не зергите направо не могат да дишат . Иначе се стреми срещу зерг да не правиш дълги игри щото само ще се нервиш в iCCup се напълни със зерги дето май не спат и само плескат игри на макро е отвратително да играеш в последно време ... Чиийззз му е майката на съвремения D,D+,C- теран ;)*powaaaaa*
05.02.2010 12:07

Wolf4o 
играй на tech vs зерга :D
иначе аз постоянно дроп шипс докато не откачи зерга и не ме напсува :\ болезнено е и ако залагаш мини
05.02.2010 12:58

LETALiS  -   
Първо за контролите с маринета...не мисля, че когато зерга вече има defiler е разумно да атакуваш в повече от 4 групи така или иначе. Те дори 4 са много. От този момент нататък на теб ти трябва да търсиш малките битки, защото имаш предимството на рейндж атаката, ъпгрейдите ти за атака най-вероятно ще са повече или поне толкова колкото неговите за армор, а и освен това многото маринета на едно място стават трудни за бягане от swarm и жертвите от plague - много по-големи. Това, което искаш е да държиш масата на зерга максимално далеч от базите си, защото това прави атаките със swarm много по-трудни. Забрави танковете поне докато не успееш да хванеш втори експ (или просто ти се наложи да ги извадиш заради бързи лъркари) Направи колкото можеш повече vessel-и, за да можеш да имаш поне 2-3 готови и с енергия, когато defiler влезе в игра. Ако можеш да атакуваш в този момент, направи го. Добре е да сканваш на експанжъните му и на мястото, където ще пращаш армията си. Зергите обикновено там си държат defiler. Хвани си везалите и се опитай да ги ирадиейтнеш. Отделянето от маринетата може да е опасно заради scourge, но нали затова казах за скана. Ако успееш да направиш 3 комсата според мен ще имаш голямо предимство и това, за което аз ги ползвам е да следя къде е армията на зерга, за да знам кога мога да я ирадиейтна без да загубя много везали.

Ако видиш ултралиски и имаш енергия, задължително ирадиейт и на тях, но аз лично не им пускам, ако са близко до войската ми, защото маринетата доста страдат като "болните" прасета им се заврат. Та, ако успееш да хванеш още един експ, което мисля, че не е толкова трудно, започни да вадиш танкове и когато събереш 6-7 (а за предпочитане дори повече) направи силна атака или пък ги използвай, за да пазиш новия си експ, който почти винаги е целта на зерга, който знае, че ако ти го вземе, ще ти е много трудно да се възстановиш. За мен целта в дълга игра е танковете да са разположени по възможност перпендикулярно на зергската атака, защото така според мен не само бият по-добре, но зерга също не може веднага да добие представа за точния им брой, не може и да покрие целия периметър с два суорма. Също така маринките ти могат да се дърпат под прикритието на четвъртия, петия, шестия... танк, когато трябва да бягат я от swarm, я от маса или лъркар.

Ирадиейта е това, което печели дългите игри, така че за мен постоянното сканване и ирадиейтване още преди да се е стигнало до битка или атака, ще ти печели игрите. Добре е също така да атакуваш на два фронта - прати си главната атака в една посока и примерно две други групи войска в друга. Не е нужно да ги хващаш на хоткий всичките, просто напъвай зерга, защото това е начина да го накараш да прави грешки.

Дроповете никога не са излишни, като е добре да сканваш поне част от пътя, от където ще ти мине дропшипа, за да е по-малък шанса да попаднеш на някое ято scourge, а също да избегнеш овета, които да разкрият намеренията ти.

Ако не си сигурен къде е войската на зерга, по-добре не атакувай с "основните си сили", за да не ти направят веднага контра и задължително, когато излизаш от базата си -> работник или друга единица изпратени да скаутват другите пътища към базата ти, за да видиш на време, ако зерга те контрира. Ако имаш сграда, която вече не ползваш и може да лети, прати и нея на някой от тези пътища към базата ти, за да си наясно, когато опонента минава от там.
05.02.2010 13:01

LETALiS  -   
Wolf4o wrote:
болезнено е и ако залагаш мини

Да, мините могат да помогнат много. Най-малкото ще знаеш, че зергът минава през тях. Vultures са бързи -> скаутват добре, а и винаги можеш да се опиташ да вземеш някой работник с тях. Освен това са евтини и се справят прилично с зерглинги...

Забележка: промених името на темата, за да е малко по-ориентиращо...
05.02.2010 13:04
Редактирано от LETALiS на 05.02.2010 13:06

icotuza 
Мерси леталис за дългото и подробно обяснение,така звучи лесно,ще видя дали на практика ще мога да го осъществя *bravo*
05.02.2010 17:20

sviniata  -   
Леталис знаел терранските юнити... *rulez*
05.02.2010 21:41

LETALiS  -   
Днес реших да поиграя малко теран в iccup и се отчаях тотално от себе си. Потрошиха ме и то на ниските нива. Надявам се причината да е в това, че от доста време не бях играл теран. Иначе преди ТвЗ (и обратното) ми беше най-силния мач въобще. Тази игра е станала дори по-трудна пффффф ;(
05.02.2010 22:08

ArtificialMind 
icotuza wrote:
Някой да ми разясни какво да правя когато играта е по дълга от 15 минути ТвЗ.Зерга излиза с 2 дафлера 5 ултралиски и 20 зерглина и маринките припадат така че все едно се бия с работници *Vader* никакво микро неможе да ми помогне,да не говориме че като ми пребия армията почва да си хваша експове по целия мап и след малко така идва,че дори интрига неможе да има в битката

:D Ти през тези 15 мин. трябва да се концентрираш върху това Зергът да не направи 4 гас , ако има 4 гасс прави мини и ако си внимавал за упгреидите на армията ти правиш 2-ри експ и масс мини, танкове , ирадиеит и 3/3 марини(мандарини *siske*).Така ако спираш постоянно 4-тия му експ траа да го извадиш.(гледаи и дропчета ако можеш да му вкараш,много помага) GOGO Terran For the win!! [video]http://www.youtube.com/watch?v=9wEs_1cGonk&feature=related[/video]
06.02.2010 09:58
Редактирано от ArtificialMind на 06.02.2010 12:48

PRADA  -   
а бе почни Протос ако питаш мене *r2*
07.02.2010 18:33

HighStOrm 
И след това да има въпроси от рода на КАК ПОДЯВОЛИТЕ СЕ БИЕ С ПРОТОСС, в началото маннер милони масс армия аз нямам обс оше сторми ми пробите рииви ми армията :PPPPPPPP
07.02.2010 19:03

PRADA  -   
ДА то всичко си е трудно квото да почнеш до играча си е
07.02.2010 19:59

Wolf4o 
Е, аз до колкото съм забелязъл отначало е лесно с протосс пък по-късно става трудно, докато с терана отначало е зор, а като му фанеш макрото и бо-тата става лесно, нз... Като цяло в лейт гейм му трябват танкове, иридиейт и по възможност мини, а дропс то е обезателно :)
07.02.2010 20:15

Facebook       Twitter       От 18.11.2007      За съдържанието       Пиши ни