Хак в "Последният Цар" ?
На живо
Twitch thumbnail
Numi   3 зрителя
StarCraft II
GM P EU
BG Ladder
51%   860
stakimaN (47 - 45)
53%   753
Captnfingers (40 - 36)
55%   376
Numi (12 - 10)
58%   244
WhiskeyJack (11 - 8)
45%   184
Nitix (5 - 6)
69%   165
Ramrod (11 - 5)
30%   120
Xavier (3 - 7)
59%   74
Momo (10 - 7)
25%   26
Manny (2 - 6)
100%   0
Btmn (1 - 0)
StarCraft 2
BroodWar
Heroes of the Storm
Random

Хак в "Последният Цар" ?

Veteran 
vuto написа:
Аз още не съм гледал реповете, ще ги гледам, като се прибера. Но никой не е говорил за УСПЕШЕН блинк на high ground. Това, което Метикс и Стаки казаха е, че не е имал vision на high ground-a, но се е опитал да се блинкне там, като "случайно" там е имало сталкер на Нуми.
Не се опитвайте да изкривявате думите на хората.
Ако дори само това е вярно няма и 0.2% съмнение за хак, поне според моите (и аз съм diamond) разбирания.

Ами не се опитва, и даже вижда въпросният сталкер , докато се оттегля , но аз за това казах , пуснете стрийм и ни покажете. Ако ситуацията е същата която аз гледах, той дори няма зареден блинк, защото малко преди това блинкна гонейки сталкера.Нека я покажат тази ситуация, или те не са догледали или аз съм гледал друг момент , или е хакер , просто е нали.
07.02.2014 17:25
Редактирано от Veteran на 07.02.2014 17:29

eNeXPi 
Вярвам на NoThx, че ще вземе правилното решение каквото и да е то!
07.02.2014 17:29

nikolsho  -  
Здравейте,

Днес гледах въпросните риплрей на Нуми вс Байрон Съли.
Също така си направих труда обстойно да прегледам мач хисторито на Байрон Съли.

От видяното на реплайте и сравнението игрите му ПвП (от мач хисторито) , моето мнение е , че не може да го обвиняваме , че е ползвам мап хак.
Момчето просто така си играе 90%( да не кажа 100%) прави винаги даркове . Много рядко пуска Роботик. И също така забелязах че предпочита да играе
на Старгейт юнито отколкото Робо Юнити.

Играта на Деадалус ;

Виждаме, че Байрон си пусна Старгейта преди Нуми ,така че не можем да кажем че е правил контра билд на Оракълът на Нуми.( и аз като правя феникси първите си ги държа около базата )

Играта на Уеонсу

Байрон прави Даркове:)(вианги ги прави Пвп) тази игра не пуска роботик но виждаме, че нуми го агресира с 3 сталкера в началото (следователно сигурно ще играе на блинк)

Играта на Хеви Райн

Отново Байрон прави Даркове(защо ли не ме очудва това виж те му хисторито прави даркове сяка игра) виждаме че разкрива 1 сталкер и 1 сентри и пасивност в Нуми ( хмм може да прави даркове и пуска робо на 6та мин този билд го прави 2 ПвП
в мач хисторито си ) Сега ще кажете ами ако прави Оракле ами почти никой противник не му е правил оракли и човека не си е патил явно от оракли( на база хисторито) .

Извинявам се за правописните грешки :)
07.02.2014 17:30

Veteran 
Искам да попитам Лео когато е играл с Федерерфан , пак ли не е скаутвал , пази ли реплей от играта си , ако имаме възможност да погледаме повече игри с негово участие ще е по-лесно да се установи хакер ли е. За сега 50-50 е.
07.02.2014 18:14

Veteran 
Намерете игрите и от първата квалификация , гледам пак е играл с нуми и с енекспи. Ако навсякъде се наблюдава подобно нещо като в тази, то си го баннете и то с пълно право. Ебати историята днеска , цял ден гледам репове.
07.02.2014 18:35
Редактирано от Veteran на 07.02.2014 18:36

Leonardo  -   
Veteran написа:
Искам да попитам Лео когато е играл с Федерерфан , пак ли не е скаутвал , пази ли реплей от играта си , ако имаме възможност да погледаме повече игри с негово участие ще е по-лесно да се установи хакер ли е. За сега 50-50 е.

Здравейте , изгледах току що реплейте от игрите ми срещу Sully ( искам да отворя една скоба,че не съм гледал нито 1 от другите рeплей ) и не виждам нищо подозрително.Няма да влизам в подробности , защото и 2-те игри са по 7 мин. , но в тях няма нищо нередно.
07.02.2014 19:00

Veteran 
Leonardo написа:
Veteran написа:

Здравейте , изгледах току що реплейте от игрите ми срещу Sully ( искам да отворя една скоба,че не съм гледал нито 1 от другите рeплей ) и не виждам нищо подозрително.Няма да влизам в подробности , защото и 2-те игри са по 7 мин. , но в тях няма нищо нередно.

Щом си го бил за по 7 минути два пъти, ако има хак го има от сега не от тогава, а скаутва ли е въпроса, тоест ако е нямал такъв тогава , може би е скаутвал ?
07.02.2014 19:04

NoThx  - mic  
Много се радвам че толкова хора се включиха в дискусията, не съм имал време да погледна последните коментари, но с метикс записах едно видео което представя неговата гледна точка за нещата. А аз продължавам да очаквам вашите тези по въпроса, явно решението ще е доста трудно ;/

Видеото :
[video]http://youtu.be/0m_9T263RVc[/video]

EDIT : Повече резолюции ще се появят малко по-късно :)
07.02.2014 19:10
Редактирано от NoThx на 07.02.2014 19:11

t0ssboy 
или аз имам проблем,или екрана е черен ;(.
07.02.2014 19:13

NoThx  - mic  
Бъгаво е нещо, някой път тръгва друг път не, не мога да си обясня защо, пробвай да рефрешнеш няколко пъти ....

P.S. Youtube killing bg sc2 esports
07.02.2014 19:14

Veteran 
Рефрешнах 20 пъти , не се появява ...На 240p се появи
07.02.2014 19:22
Редактирано от Veteran на 07.02.2014 19:24

eNeXPi 
240p се вижда!
07.02.2014 19:26

NoThx  - mic  
Наистина нз какво става, може би като процесне всички резолюции ще се оправи ;/
07.02.2014 19:29

birjo 
При мен се пуснa от 1-вия път на 360p ,много съмнително е това дето видях , за мен има хак :(
07.02.2014 19:37
Редактирано от birjo на 07.02.2014 19:42

NoThx  - mic  
Докато пусне на 1080 ще почакаме :D
07.02.2014 19:38

Sweps  -   
Спрямо това което слушах метикс. Искам да попитам мислиш ли,че ТОЛКОВА добре може човек да хаква и така да прикрива нещата,че 3 игри да не бъде явно това без да се види риплея. Гледах и 3-те игри от неговото виждане. Да не говорим,че на Янсу за какво му е да прави дарк като знае,че противника му има роботикс ? Защо не направи перфектния каунтър с имортали ами прави даркове ???? Видя с дарковете робото и цитателата нормално е да знае,че очаква блинк атака .... ??? Според мен пича е играл преди това подобна игра и ползва доста минимапа което е характерно за много старкрафт играчи... Има логическо мислене и доста пъти според мен след като види на минимапа и малка точка се насочва натам. Аз лично смятам че пича НЕ хаква! Това е моето мнение ..
И според мен пича не е за голд.... или някой друг може да е играл вместо него но това не го прави хакер.

Последно за мен този пич НЕ хаква ..... вие си преценете за вас.
Може да греша просто на този етап това е моето мнение.
07.02.2014 19:43
Редактирано от Sweps на 07.02.2014 19:50

PRADA  -   
Moeто мнение. Нуми е по-опитния играч, просто Protoss vs Protoss e доста " перверзен " мач, за това понякога по-опитен играч може да изгуби от по неопитен такъв.
Играта на Yeonsu, Барона е с хак и ескейпва Нексус заради предстоящата атака от страна на Нуми с блинк сталкъри. Защо първоначално не пуска блинк в отговор на играта на опонента си, а след като губи 3 дарка от 8 сталкера разбира, че идва блинк, ескейпва бързината на зилотите си и пуска блинк.
Добре прикрит хакер?
Кой от вас момчета би ползвал хак и няма да те спука от скаутване - това от чиста логическа гледна точка.
В заключение аз лично не виждам хак, има доста доста абсурдни моменти от игрите, които отчитам на неопитността на Барона.
Въпреки това не мога да съм категоричен, мнението ми на страничен наблюдател е да се остави момчето в турнира а през това време да се изпратят риплейте в teamliquid сигурен съм, че са доста по-опитни от нас.
И последно един офф топик - ако така задълбочено се разглеждаха риплейте на професионалистите, средното ниво на играч от България щеше да е мастър TRUE STORY
07.02.2014 19:58

Manny 
Аз прегледах replay-ите. И личното ми мнение е че момчето играе много подозрително никога не излиза от базата си а прави слепи counter-и като ги прави почти веднага следкато опонента е взел някакво tech решение. За съжаление map-hack-a в момента е толкова изпипан, че е почти невъзможно да бъде доказан. Такаче аз имам някакви съмнения, но немога да ги докажа. Прекалено голяма тенденция има във всички игри които гледах за counter на нещо което токущо е пуснато да се строи точно за секунди и много често има screen lock точно преди вземането на това решение. Roboto на Heavy Rain se puska точно 1 секунда следкато е пуснат DT Shtine-a се едно чака да свърши Twilight-a за да види ще има ли Shrine. 2-та Stargate-a се пускат точно докато Numi прави Charge. Прави се някаква подготовка за Blink Stalker агресия срещу Enexpi и точно когато е готов Spire-a въпреки че има 7 gate-a и Blink си пуска по един канон в минералите. Прекалено много слепи перфектни решения, MVP Star Sense.
Още веднъж немога да го обвиня защото само Blizzard и няколко човека от TL могат да го докажат, но за мен това повторно вземане на слепи решения няма как да дойде от въздуха, неможе да си scout-нал 1 пилон, 1 gate и една гас, и да вземаш такива решения многократно, или да незнаеш на колко бази е един зерг защото не си си излизал от базата но въпреки това да вземеш търтъл решение за cannoni в минералите, защото като не си си излизал от базата тоя зерг може да е на 5 бази ти нищо незнаеш, даже един нормален играч ще мисли, че е изостанал в играта, аз за първи път виждам protoss които няма никакъв интерес на колко бази е зерга и какво става извън базата му в PvZ match. Никога не съм виждал такъв protoss супер уверен, че зерга още няма 3-та база и е на Spire, до 10 минута на играта. Неможе човек който твърди, че прави counter-и на база знания за играта да няма желание да погледне какво прави зерга до 10-та минута.
07.02.2014 20:01

Veteran 
Аз едно нещо не разбирам , изкарвате го умен хакер който знае как да си прикрива действията особено за неопитно око, е как не е имал още малко акъл да се прави и че скаутва , поне да се опитва, за пред хората, след като това би било най-първото което трябва да прави умният хакер. И още един въпрос за онзи сталкер които си обърква пътя, защото няма висион и няма как да иде до там да намери пилона, защо вторият път отива ако не е възможно, пояснете я тази ситуация моля. И най ми беше интерсно да разбера за кам лока, не ми се видя да са 40 секунди, а и не рабрах какво движи междувременно.
07.02.2014 20:06

Veteran 
За мен най-странно е как отива на третата база от втората игра във филмчето, въпреки компетентността на метикс , не успя да ме убеди на 100%. Възможно е да се влияя и от това че знам , колко се обичат един друг , още преди 9 месеца ли година сме си говорили с метикс за въпросната личност, а сега именно метикс даже филмчета прави, което е добре поне се опитва на нубовете да ни обясни, но е и съмнителна активност от негова страна, даже самият нуми не се включва в обсъждането, а той е най засегнат ако има хак. Метикс и с хак да е ще си го бие, даже и игра не вярвам му вземе.
07.02.2014 20:11

Facebook       Twitter       От 18.11.2007      За съдържанието       Пиши ни